رن، در نگاه شاعران مـــــــــــــردا!!

 

 

 


با کمال تأسف، از بسیاری از شاعران... خوانده ایم و شنیده ایم که با در نظر نگرفتن جایگاه رفیع زنان و نقش والای ایشان، جملات قبیح و اسفباری را در تاریخ از خود به یادگار گذاشته اند:

زن و اژدها هر دو در خاک به —– جهان پاک از این هر دو ناپاک به!!!

زنان را ستایی سگان را ستای —– که یک سگ به از صد زن پارسای!!!

پس پرده هر که دختر بود —– اگر تاجدار است بد اختر است!!!

چون زن زاد دختر دهیدش به گرگ —– که نامش ضعیف است و ننگش بزرگ!!!

و یا: 

چو زن راه بازار گیرد، بزن -----  وگرنه، تو، خانه نشینی چو زن!!!

- کم نیستند شاعران معاصری که در مذمت زن، شعرها سروده اند؛ که از میان آنها می توان به مهدی سهیلی اشاره کرد. وی که برای زیبایی سوفیا لورن شعری آنچنانی! سروده است، در باب نصیحت به پسرش  سهیل، در شعر دیگری می سراید:

نصیحت میکنم تا زن نگیری

تو این قلاده!!! بر گردن نگیری

تو که در خانۀ خود زن نداری

خبر از حال زار من نداری

نمی گویم که مامان تو بدخوست

اگریک زن نکو باشد فقط اوست

زن من بهترین زنهای دهر است

ولی با این همه زن عین زهر است!!!

 

- همین امسال (1391) در سالروز بزرگداشت  زن، تلویزیون در برنامه ای تبلیغاتی، هر از چند گاهی عنوان مینمود:

فاطمه زن بود،

ولی!

نور بود!

و البته من هم هر بار در جوابش میگفتم: شاعر این شعر چه بیشور(بیشعور ) بود!

که زن بودن حضرت زهرا(س) را نادیده انگاشته و مقام ایشان را تنزّل داده و برای افزایش شأن ایشان میگوید: ولی از جنس نور بود!

و موارد بیشماری از این دست...

 

- این حدیث را به کرّات شنیده ایم که آفرینش حضرت محمد(ص) و حضرت علی(ع) و فرزندان طاهرینشان و جمیع خلایق، به خاطر وجود با عظمت جلوه زیبای الهی، حضرت فاطمه ( س) است.

عن اللّه تبارک و تعالی: « یا أحمد، لولاک لما خلقتُ الافلاک و لولا علیٌ لما خلقتُک و لو لا فاطمه لما خلقتکما؛

«ای احمد، اگر تو نبودی، افلاک را خلق نمی کردم، و اگر علی نبود، تو را خلق نمی کردم و اگر فاطمه نبود، شما را خلق نمی کردم»

 

/ 2 نظر / 23 بازدید
سید عیسی علوی

سلام مبارز عاشق من یک مرد هستم اما حقیقتا با خواندن مطالب مستدل شما قانع شدم به حقوقی که حق مسلم همه زنان است چه من و امثال من بپذیریم یا نه، آنچه با عقل تطابق دارد، این است که در شرایط امروز اجتماع و نیز با تئجه به پیشرفتهای خوب علمی، چند همسری زنان، امری معقول و درست بنظر می رسد البته حق دارید که به جماعت مذکر، نظر منفی ای پیدا کرده باشید چرا که سالهاست زنان از بسیاری از حقوق طبیعی خود برخوردار نیستند و این از کوتاهی ها و یا خودخواهی های مردان بوده و هست اما قطعا کم نیستند مردانی که معقول بوده باشند و در مواجهه با افکار منطقی، به رفتارهای منطقی و واکنشهای درست، دست بزنند از دیدن وبلاگ بسیار ارزشمندتان خوشحالم و آشنایی با شما را قدر می دانم موفق باشید و شادان

زندگی زیبا(مریم)

سلام .ممنون که به من سر زدی امیوارم همیشه پیروزوسر بلند باشی وبت عــــــــــــــــــالیه و کلی کیف کردم از خوندن مطلب بالا.حرف حقه... باز هم بهت سر میزنم و از مطالب وبت بهره میبرم دوست خوبم .تا بعد بدرود